معرفی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رستا

لوگو مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی رستا 80

امروزه علم روانشناسی در حوزه های مختلفی مانند درمان اختلالات روانشناختی و مشاوره در مشکلات زندگی، ارزیابی استعدادها و توانمندسازی های کودکان و نوجوانان، ارزیابی های استخدامی و توانمندسازی کارکنان سازمان ها و ادارات، رفتارهای رسانهای افراد، و علوم تربیتی کاربرد دارد.

 

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رستا  با هدف ارائه خدمات با کیفیت و مبتنی بر شواهد تجربی درمانی، مشاوره و آموزشی و با تکیه بر تجربیات سرکار خانم ارغوان کبریتچی و دکتر رضا مولودی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد و تیمی مجرب و با دانش را از روانشناسان، روانپزشکان و مشاوران گرد هم آورد تا خدمات روانشناختی با کیفیت و متمایزی را در حوزه های زیر ارائه نماید:

درمان

درمان اختلالات و مشکلات روانشناختی اعم از اختلالات افسردگی، اختلالات اضطرابی، اختلالات خوردن، اختلالات شخصیت و مشکلات ارتباطی مانند مشکلات زوج ها و اعضای خانواده با استفاده از رویکرد طرحواره درمانی، درمان شناختی-رفتاری و رویکرد روان تحلیلی. دکتر رضا مولودی، دکتر حشمتالله رحیمی، خانم ارغوان کبریتچی، خانم مهسا مجتهدی، خانم الناز حاجتی، و خانم مریم معتمد در زمینه طرحواره درمانی و درمان شناختی-رفتاری و خانمها شیدا زکائیه و تینوش مشیری فر در رویکرد روان تحلیلی تخصص و مهارت دارند. لازم به ذکر است که خانم تینوش مشیری فر و خانم فرزانه صفری در زمینه ارزیابی و درمان مشکلات و اختلالات کودکان و نوجوانان فعالیت دارند.

ارزیابی روانشناختی

این مرکز به ارائه خدمات ارزیابی هوشی، شخصیتی، تشخیصی، و استخدامی به افراد و سازمان ها نیز می پردازد. ارزیابی ها با استفاده از مصاحبه روانشناختی، مصاحبه استخدامی و آزمون های هنجار شده در ایران  انجام می شود.

دوره های آموزشی عمومی

برگزاری دوره های آموزشی برای عموم افراد مانند دوره های آموزش فرزندپروری، مهارتهای زندگی، ذهن آگاهی و غیره از خدمات دیگر این مرکز می باشد.

دوره های آموزشی تخصصی

همکاران مرکز دوره های تخصصی را برای دانشجویان و متخصصان سلامت روان برگزار می نمایند. این دوره ها عبارتند از دوره طرحواره درمانی، درمان شناختی-رفتاری برای اختلالات هیجانی، درمان شناختی-رفتاری کمال گرایی، درمان شناختی-رفتاری اختلالات خوردن و ….

تالیف و ترجمه

یکی دیگر از اهداف این مرکز تالیف و یا ترجمه کتاب های مربوط به حوزه درمان های شناختی رفتاری برای متخصصان و کتاب های خودیاری برای عموم است.